Zaostřeno na dokumentární distribuci

Jak vypadá aktuální mapa distribuce dokumentů v Česku – kdo je typický divák a jaká jsou nejnovější reálná čísla? Panelová debata o možných cestách k divákům očima sedmi odborníků zabývajících se různými formami distribuce.

místo: Edison Filmhub ( Jeruzalémská 2, Praha 1)

datum: pátek 18. října 2019 od 9:30 do 13:00

PROGRAM:

9:00 – 9:30

Registrace

9:30 – 9:40  

Úvod / Andrea Prenghyová a Tomáš Potočný

9:40 – 11:20  

Jak dnes hledá producent cestu k českým divákům?

Jiří Konečný, zakladatel produkční společnosti endorfilm, jenž je podepsán pod více než dvacítkou celovečerních hraných i dokumentárních filmů, které dohromady získaly přes padesát festivalových ocenění, prozradí v rozhovoru s Andreou Prenghyovou své strategie a zkušenosti s distribucí dokumentárních filmů v ČR.

Je současná kino distribuce místem pro české dokumenty?

Martin Palán, ředitel společnosti Bontonfilm, doplní debatu z pohledu distributora, který uvedl do českých kin filmy jako například Až přijde válka, Cirkus Rwanda nebo Pára nad řekou a na DVD či VOD filmy Červená, Svět podle Daliborka a další.

Dokument, kina a kinaři

Petr Vítek, předseda rady Státního fondu kinematografie a koordinátor projektu Nové kino, přinese fakta, čísla a zkušenosti malých kin s projekcí dokumentárních filmů.

11:20 – 11:40  

Přestávka

11:40 – 13:00 

Kdo je vlastně divák dokumentárních filmů v České televizi?

Renata Týmová, vedoucí oddělení výzkumu ČT, představí, jak fungují dokumenty v České televizi, co bývá nejsledovanějším pořadem, i analýzy diváků dokumentů veřejnoprávního vysílání.

Jsou budoucností dokumentů nové typy distribuce?

O možnostech distribuce na internetu, projekcích na alternativních místech a mladém publiku budou diskutovat Diana Tabakov, vedoucí akvizic mezinárodní platformy Doc Alliance Films a dramaturgyně Dokumentárních pondělí pražského kina Světozor, Zdeněk Blaha z Institutu dokumentárního filmu, který zastřešuje alternativní distribuci KineDok a festivalovou distribuci East Silver, a Karel Strachota, ředitel a zakladatel vzdělávacího programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni.

Debatu pořádá workshop dok.incubator ve spolupráci s českou kanceláří Kreativní Evropy – MEDIA. Partnerem akce je Edison Filmhub.