Move It On 2022

Jak efektivní je marketingová a komunikační strategie vašeho filmu? Přihlaste se do programu Move It On a za pomoci špičkových lektorů vytvořte úspěšnou kampaň, která zajistí, že se o něm bude mluvit. Přihlašovat můžete hrané, dokumentární i animované filmy.

Během tří setkání vytvoříte spolu s dalšími režiséry a producenty komunikační strategie jak pro klasické PR, tak na sociální sítě. Celý proces začíná už během výroby filmů a zaměřuje se mimo jiné na silnou kampaň před festivalovou premiérou, před uvedením do kin i na VoD. Spolu s lektory definujete klíčová slova a naučíte se je obměňovat v komunikaci s různými cílovými skupinami i skrze různé kanály. Vystavíte mediální strategie, připravíte základy tiskové zprávy pro české i mezinárodní uvedení filmu, s copywriterem otestujete, jak funguje název filmu, zda jste našli správný logline a upravíte synopsi tak, aby fungovala v rámci lokální kampaně i před světovou festivalovou premiérou. 

S dalšími lektory vyberete, jaký materiál použít na instatories, co bude určeno pro Facebook či jiné platformy, zjistíte, jak pomocí dobře sestříhaných video formátů oslovit mladší generace na sítích jako TikTok či Snapchat. Zkonzultujete, jak oslovit soukromé investory, kteří doplní rozpočet filmu a napíšete texty, které vám zajistí distributora. Postavíte realistické rozpočty na komunikaci i marketing vašeho filmu a správným nastavením kampaně zajistíte vyšší organický dosah vašich příspěvků.

Projekt Move It On již třetím rokem přináší filmařům znalosti ze světa komunikace a marketingu jak v tradičních, tak v online formátech. V minulých ročnících jsme ve workshopu pracovali s filmy Myši patří do Nebe (nominace na European Film Awards), Běžná Selhání režisérky Cristiny Grosan (oceněné na festivalu v Benátkách cenou za nejlepší režisérku pod 40 let "Autrici Under 40" v sekci "Venezia a Napoli. Il cinema esteso") a Světlonoc režisérky Terezy Nvotové, která si odnesla z Locarno Film Festivalu cenu za nejlepší film v sekcii Concorso Cineasti del presente (Soutěž filmových tvůrců současnosti). V současnosti čeká na svoje americké uvedení na festivalu Fantastic Fest a na kanadskou premiéru na festivalu Vancouver IFF.

Workshopu se zúčastnil také film Adam Ondra: Posunout hranice režisérů Petra Záruby a Jana Šimánka, který po letošní úspěšné premiéře na festivalu Visions du Réel v Nyonu pokračoval na Trento Film Festival, DocFest Sheffield a FIFAD - Festival international du film alpin des Diablerets. V současnosti se těší na svou kanadskou premiéru, která proběhne na festivalu Vancouver IFF. O účasti na workshopu Move It On říká jeho producentka Alice Tabery:

„Jako největší přínos Move It On vidím to, že se mi podařilo nahlédnout do světa marketingu filmu z jiné perspektivy a trochu jinak, než jsem to dělala doposud. Zaujalo mě i to, jak moc se na workshopu věnoval prostor kreativnímu psaní anotací, vymýšlení správného vizuálu a hledání témat a linek pro vyprávění příběhu pro komunikační kampaň.”

Deadline přihlášení: 5. 10. 2022 

Registrační formulář najdete zde

Termíny workshopů: 

3. – 4.. listopad 2022 

28. – 29. listopad 2022

12. – 13. leden 2023 

2 navazující individuální konzultace mezi workshopy. 

Workshopy se konají v sídle dok.incubator, na adrese Bolzanova 1, 110 00 Praha 1 

Pro koho je workshop určený?

Pro skupinu až 6 filmových projektů, 12 účastníků z řad producentů, režisérů, distributorů, PRistů a filmových marketérů. 

Kurzovné:

9 000 Kč pro účastníky s filmovým projektem (možnost získání stipendia pro filmy s problematickým krytím rozpočtu) 

4 500 Kč pro observery bez filmového projektu - marketingové odborníky 

Cena zahrnuje: praktické zadání pro vaši komunikační a marketingovou strategii, pracovní skupiny, individuální konzultace vaší marketingové a komunikační strategie pro film od předních odborníků, testovací screeningy, focus group na ověření filmového názvu, konzultaci vizuální komunikační strategie filmu, video formáty a online formáty vhodné do kampaně, rozpočet a načasování kampaně v online, cílové skupiny a partnerské plnění. Program probíhá v českém jazyce.  

Search
crossmenu