Move It On 2023

Vytvořte dobrou komunikační kampaň, pracujte efektivně s PR a přiveďte do kin diváky na váš film. Přihlaste se na třetí ročník workshopu Move It On pro hrané, animované a dokumentární filmy a pracujte se špičkovými lektory z oblasti marketingu.

Během tří setkání zjistíte, jak správně oslovit cílové skupiny diváků, kdo je vašim nejvhodnějším komunikačním partnerem nebo jak do celého procesu zapojit umělou inteligenci. Naučíte se sestavit vhodný finanční plán kampaně, stejně jako její efektivní obsah, definujete klíčová slova a naučíte se je obměňovat v komunikaci s různými cílovými skupinami i skrze různé kanály. Vystavíte mediální strategie, připravíte základy tiskové zprávy pro české i mezinárodní uvedení filmu, otestujete, jak funguje název filmu, zda jste našli správný logline a upravíte synopsi tak, aby rezonovala v rámci lokální kampaně i před světovou festivalovou premiérou. 

Projekt Move It On již třetím rokem přináší filmařům znalosti ze světa komunikace a marketingu jak v tradičních, tak v online formátech. V minulých ročnících jsme ve workshopu pracovali například s filmy Brutální vedro režiséra Aberta Hospodářského (Zvláštní uznání poroty, MFF KV 2023 - Proxima), Bod obnovy Roberta Hloze (světová premiéra na festivalu BIFAN v Jižní Koreji), Běžná Selhání režisérky Cristiny Grosan (oceněné na festivalu v Benátkách cenou za nejlepší režisérku pod 40 let "Autrici Under 40" v sekci "Venezia a Napoli. Il cinema esteso") nebo Myši patří do Nebe Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka (nominace na European Film Awards).

Workshopu se účastnil také snímek Světlonoc režisérky Terezy Nvotové, která si odnesla z Locarno Film Festivalu cenu za nejlepší film v sekcii Concorso Cineasti del presente (Soutěž filmových tvůrců současnosti). O účasti na workshopu Move It On režisérka říká:

„Získala jsem nový pohled na svět marketingu a na nutnost se mu jako tvůrce věnovat alespoň v určitém rozsahu. Dříve jsem považovala marketing za něco, co bych jako autor neměla řešit. Díky workshopu Move It On můžu říct, že jsem se utvrdila v opačném názoru, a dnes v rámci propagace svého filmu Světlonoc funguji ve všech ohledech. Vymýšlím spolu s PRisty strategi, schvaluji texty a vymýšlím způsoby, jak lidi zaujmout na sociálních médiích, protože já vím nejlépe, co za odkaz můj film nese.”

– Tereza Nvotová, režisérka filmu

Deadline přihlášení projektů: 17. 11. 2023

Deadline přihlášení observerů: 24. 11. 2023

Termíny workshopů:

14.–15. prosince 2023

10.–11. ledna 2024

29.–30. ledna 2024

další individuální konzultace mezi workshopy

Pro koho je workshop určený?

Pro skupinu 6 filmových projektů, 12 účastníků z řad producentů, režisérů, distributorů, PRistů a filmových marketérů. 

Kurzovné:

12 000 Kč pro účastníky s filmovým projektem (možnost získání stipendia pro filmy s problematickým krytím rozpočtu) 

5 000 Kč pro observery bez filmového projektu - marketingové odborníky 

Cena zahrnuje: praktické zadání pro vaši komunikační a marketingovou strategii, pracovní skupiny, individuální konzultace vaší marketingové a komunikační strategie pro film od předních odborníků, testovací screeningy, focus group na ověření filmového názvu, konzultaci vizuální komunikační strategie filmu, video formáty a online formáty vhodné do kampaně, rozpočet a načasování kampaně v online, cílové skupiny a partnerské plnění. Program probíhá v českém jazyce.  

Search
crossmenu